Послідовність ремонту

Що робити далі? Що робити в першу чергу, а що відкласти на потім?

Якщо дизайн-проект вже є, то необхідно погодити порядок виконання робіт. Це вбереже від зайвої роботи та недоцільно витрачених коштів. Пропоную наступний порядок, який використовуємо ми на своїх об’єктах.

1. Перепланування квартири.

Якщо вашим проектом передбачено зміна планування квартири, то в першу чергу потрібно демонтувати старі стіни та змонтувати нові. Після завершення цього етапу, перевірте правильність монтажу нових стін та чистоту на об’єкти. Все сміття має буте прибране.

2. Прокладка трас для кондиціонерів.

Потрібно одразу визначити де будуть розташовані кондиціонери та закласти траси для них.

3. Монтаж сантехніки.

Цей етап передбачає монтаж водопроводу та каналізації в квартирі. Після монтажу перевірте систему на герметичність, все має бути сухо. Також не забутьте про тимчасовий унітаз для будівельників, який знадобиться під весь час проведення ремонту.

4. Монтаж електрики.

Часто майстри рекомендують монтувати електрику після штукатурки, але хоч це зручніше для самих майстрів, для вас це буде нести додаткові витрати. Я раджу спочатку розвести провід, після цього поштукатурити стіни, а вже потім виконати монтаж підрозетників та електрощитової. Так ви заощадите на оплаті за штроблення стін, замазці штроб та на матеріалі для замазки.

5. Штукатурка стін.

Я рекомендую машинну штукатурку стін. Як правило, майстри які це виконують машинним способом, виконають цю роботи швидше і якісніше за інших. Але є один недолік: стіни після машинної штукатурки значно довше сохнуть у порівнянні з штукатуркою ручним способом. 

6. Ремонт в санвузлі.

Цей етап передбачає укладку плитки в санвузлі та всі суміжні з цим роботи (без монтажу чистової сантехніки). Тим часом, поки будуть вестися роботи в санвузлі, штукатурка буде мати час для висихання.

7. Підготовка стін під чистову обробку.

Зазвичай стіни шпаклюють, щоб потім, в чистовому варіанті, нанести фарбу, шпалери чи декоративну штукатурку.

8. Монтаж підлогових покриттів.

Як правило на підлогу вкладають плитку, паркетну дошку або ламінат. Не забуваємо про теплу підлогу.

9. Монтаж чистового слою на стіни.

На цьому етапі виконуємо фарбування стін, поклейку шпалер чи нанесення декоративної штукатурки.

10. Монтаж натяжної стелі.

Це швидкий та надійний спосіб влаштування стелі. Але, якщо ви хочете стелю на металокаркасі з гіпсокартону, то цей етап потрібно виконувати між 5 та 6 пунктами.

11. Монтаж всієї чистової фурнітури.

Цей етап передбачає монтаж освітлення, розеток та вмикачів, міжкімнатних дверей, кронштейнів для телевізорів, чистової сантехніки та інших елементів.

Ці 11 пунктів є базовими. Їх можна адаптувати під кожний проект. Але досвід підтверджує зручність та правильність такої послідовності. Не слід забувати, що є дрібні проміжні етапи, які потрібно виконувати. Професійний підрядник не буде вас ними навантажувати, а виконає за замовчуванням. Обирайте кращих!

Зв’яжіться з нами

Зв'яжіться з нами